Svarbiausios kompiuterinės programos jūsų kompiuteriui

antivirusinesKompiuteris šiomis dienomis labai svarbus instrumentas. Jis reikalingas tiek namuose, tiek ir darbe. Kompiuterio pagalba atliekame daug darbų, todėl labai svarbu, kad jis veiktų nepriekaištingai ir turėtų visas reikiamas programas. Kokios programos yra svarbiausios?
Operacinė sistema (OS). Tai yra pagrindinė kompiuterio programinės įrangos komponentė, kuri pradeda dirbti iš karto tik įjungus kompiuterį. Ji valdo kompiuterį, jo resursus vykdo kitas programas. Be operacinės sistemos kompiuteris dirbti negali. Šiuo metu dažniausiai naudojamos Microsoft sukurtos Windows šeimos operacinės sistemos: Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows XP.
Interneto naršyklės. Internetas reikalingas visur ir visada, todėl kompiuteris be interneto naršyklės taip pat neįsivaizduojamas. Interneto naršyklės, tai programos, kurių pagalba galima pateikti užklausą ar duomenis, gauti informaciją ir ją peržiūrėti. Labiausiai paplitusios naršyklės yra Google Chrome, Firefox, Opera, Internet Explorer 11 ir kitos.
Antivirusinės. Naudodamiesi kompiuteriu kaupiame svarbius duomenis, darbo failus, nuotraukas. Pasitaiko, kad naršant internete ar su kita kenkėjiška programa į kompiuterį patenka virusų. Kad taip neatsitiktų reikia apsaugoti savo kompiuterį. Geriausiai tai padaro antivirusinės programos. Šiuo metu populiariausios antivirusinės yra AVG Antivirus Free, Avast, Avira, Norton Antivirus, Kaspersky antivirus ir NOD32.
Tekstų kūrimo programos. Kompiuterį naudojame ne tik laisvalaikiui, bet darbui ir studijoms. Todėl, dažnai prireikia rašyti namų darbus, redaguoti dokumentus ar kitus tekstus. Tam yra reikalingos specialios programos. Viena populiariausių ir dažniausiai naudojamų yra Microsoft Office paketas.
Medijos grotuvai. Dar viena programa, be kurios neįsivaizduojamas kompiuteris yra medijos leistuvai. Šios programos leidžia žiūrėti filmus, klipus bei kitą vaizdinę medžiagą. Vienos žinomiausių yra: VLC Media Player, Media Player Classic, RealPlayer, Flash Movie Player ir KMPlayer.