Vandens filtrai ir ekologija. Kaip tai susiję?

Gamtos resursų taupymas ir atsakingas vartojimas tapo mūsų svarbia gyvenimo dalimi. Nors, tiesą sakant, patys žmonės ir sukūrė šią problemą, nes vartotojiškumas auga stipriai, o prekėms ir produktams sukurti reikia vis daugiau energijos išteklių, kurie yra gamtoje. Vandenį varotjame ne tik namuose, bet ir visi mūsų namuose naudojami daiktai, drabužiai, maistas, viskam sukurti ir užauginti naudojamas vanduo, kuris iš tų pačių sukurtų produktų vėliau dar ir teršiamas. Tai, ką gauname iš gamtos natūraliai, sugrąžiname į gamtą ne tik nenatūraliu pavidalu, bet dar ir dar labiau teršiančiu, o ypač plastiko pavidalu. 

Vienas iš būdų sumažinti plastiko vartojimą, atsisakyti vandens vartojimo vienkartiniuose plastikiniuose buteliuose ir įsirengti vandens filtrus tiek namuose, tiek biuruose. 

Vartojimo įpročiai 

Vandens filtrai namuose iš esmės gali pakeisti mūsų vartojimo įpročius, tačiau reikia tam galutinai ryžtis. Viena iš didžiausių pasaulyje problemų į kurią jau patenka ir Lietuva – tai vartojami saldūs gėrimai (o jie parduodami irgi plastiko buteliuose), kurie sukelia daugybę sveikatos problemų: nutukimas, diabetas, kraujagyslių ligos, širdies sutrikimai, kurie veda tiesiai į mirtį. Saldikliais prisotintas vanduo sukelia priklausomybę, todėl jo norisi gerti vis daugiau ir daugiau. Pakeitus juos į tiesiog geriamą, švarų, tyrą vandenį jūs ne tik išvengsite visų galimų sveikatos sutrikimų, bet ir sumažinsite plastiko vartojimą. Vandens filtrai namuose išvalys jūsų vandenį iki tyrimo, todėl ir keisti įpročius bus lengviau, nes neretai pasitaiko ir, kad vanduo namuose ar biure yra neskanus, todėl geriami saldinti gėrimai. 

Vanduo plastiko buteliuose 

Vartotojai, kurie negeria saldintų gėrimų, o geria vandenį neretai renkasi pirkti vandenį plastiko buteliuose prekybos  centruose. Šis vanduo nėra niekuo geresnis, nei tas, kuris teka iš jūsų vandens maišytuvo. Skirtumas tik tas, kad jei jums perkamas geriamas vanduo yra skanesnis, tokiu atveju reikėtų atlikti vandens tyrimą ir su tinkamai parinktais vandens filtrais, tokį patį skanų ir dar netgi skanesnį vandenį jūs galite turėti savo namuose. 

Svarbu paminėti, kad vanduo plastiko buteliuose nebūtinai yra toks pat sveikas, koks atrodo yra skanus. Mikroplastiko dalelės yra nematomos plika akimi, bet jos yra ir kartu su vandeniu jų išgeriate nemažai. Gerdami vandenį tiesiai iš maišytuvo, jūs galite būti absoliučiai saugūs, nes jis patenka tiesiai iš vandens šaltinio į jūsų puodelį ar stiklinę, jis nėra perpilstomas, nėra niekur transportuojamas, laikomas lentynose ir pan., todėl yra apsaugotas nuo bet kokių šalutinių veiksnių. Tačiau, kaip ir anksčiau minėta, švarus ir tyras vanduo nebūtinai gali tekėti iš jūsų vandens maišytuvo, tai užtikrins tik parinkti tinkami vandens filtrai. 

Jei siekiate apsaugoti gamtą, jums svarbi švara, rūpinatės, kad ateities kartos turėtų pakankamai geriamojo vandens, neužterštos gamtos – pirmiausia pasirūpinkite savo įpročiais, kuriuos pakeisti padės vandens tyrimas ir vandentvarkos specialistai.