Vėlyvoji sėja: kas tai?

Visi esame įpratę, kad sėjos laikas – pavasaris, o šiuo metų laiku jau skanaujame šviežią daržovių derlių, tačiau kiek iš mūsų žino, kad, įsibėgėjus ir net į antrą pusę persisvėrus vasarai, prasideda naujas sėjos sezonas. Šiuo metu pagreitį įgauna vėlyvoji sėja.

Vėlyvoji sėja – tai daržovių sėja, siekiant užsiauginti šviežių daržovių, kurias laikysime per žiemą. Vėlyvoji sėja gali trukti visą vasarą, tačiau labai uždelsti nereikia, nes reikia, kad sėklos spėtų sudygti, užmegzti ir užauginti daržoves. Todėl vėlyvajai sėjai dažniausiai pasirenkamos ankstyvosios daržovių veislės arba tos, kurios pasižymi ilga sandėliavimo trukme.

Žinoma, tokių daržovių kaip pomidorai, agurkai arba salotos šviežių ilgai neišlaikysi, todėl jos nesėjamos. Geriausiai per žiemą laikosi įvairūs kopūstai, brokoliai, kalafiorai, svogūnai, morkos, ridikai, burokėliai ir pan. Todėl būtent tokios daržovės ir auginamos vėlyvosios sėjos metu.

Tačiau nebūtina vėlyvosios sėjos metu užaugintas daržoves laikyti per žiemą. Vėlyvosios sėjos metu galima tiesiog prailginti šviežių daržovių derlių. Tokiu atveju dar kartą galima sėti įvairias salotas, špinatus, krapus ir kitus žalumynus. Taip pat ir kitas daržoves, o vėliau jas skanauti iki pat pirmųjų šalnų vėlyvą rudenį.

Iš esmės, vėlyvoji sėja niekuo nesiskiria nuo įprastinės, tačiau, jei susivėlinote, geriau pasirūpinkite augalų apsauga nuo šalnų, vėjo, lietaus. Taip pat, kiti teigia, kad vėlyvosios sėjos metu sėklas galima sėti šiek tiek arčiau žemės paviršiaus, t. y. ne taip giliai: neva, tada augalų daigai greičiau sudygs, augalas greičiau užaugins daržoves, o Jūs anksčiau džiaugsitės užaugintomis daržovėmis ir nereikės sukti galvos, ką daryti, jei rudenį staigiai atvėsta.

Taigi, jei norite šviežiomis daržovėmis mėgautis ilgiau arba turėti jų bent iki pusės žiemos, puikus pasirinkimas – mažai kam žinoma vėlyvoji sėja.