Vertimai: faktai, kurių dar nežinojote

Labai didelė dalis žmonių susiduria su vertimo paslaugų poreikiu. Taip pat didele dalis puikiai žino, kad kiekvienas vertimų biuras gali pasiūlyti vertimą įvairiomis kalbų kombinacijomis, be to, galimos ir tokios paslaugos, kaip sinchroninis vertimas ir t.t. Tačiau daugelis tikrai nežino, kad apie vertimus galima pateikti daug įdomių faktų. Taigi, šį kartą siūlome jums susipažinti su labai įdomiais faktais.Sinchroninis vertimas

Ar kada susimąstėte, kiek žodžių vienas vertėjas gali išversti per metus? Skaičiuojama, kad verčiant raštu, profesionalūs vertėjai per valandą išverčia maždaug apie 250 žodžių. Taigi, jei skaičiuotume įprastinės trukmės darbo valandų savaites, pamatytume, kad profesionalūs vertėjai raštu per metus išverčia apie 520 000 žodžių.

Ne paslaptis, kad Lietuva yra laikoma viena iš tų šalių, kurioje vertimo paslaugos vis labiau populiarėja. Tačiau, ar kada susimąstėte apie tai, kokiose šalyse šios paslaugos apskritai yra populiariausios? Pasirodo, tai – Vokietija, Prancūzija, Ispanija bei Japonija.

Pats metas pakalbėti ir apie autorius. Ar žinote, kokie yra autoriai, kurių kūriniai daugiausia kartų buvo verčiami? Pasirodo, pirmoji vieta atitenka Agata Kristi, antroji – Žiuliui Vernui, na, o trečiojoje vietoje puikuojasi Viljamas Šekspyras. Beje, kalbant apie vertimus, reikėtų paminėti ir tai, kad nei vienas iš šių autorių neaplenkia dažniausiai pasaulyje verčiamos knygos – Biblijos. Tvirtinama, kad Senasis bei Naujasis Testamentai buvo išversti į daugiau nei 500 kalbų.

Na, o dabar – pats metas pakalbėti ir apie įdomų paradoksą. Nuolat tvirtinama, kad vertimo paslaugos yra labai populiarios bei reikalingo, ne tik fiziniams asmenims, bet ir verslui. Ir tai – tikrų tikriausia tiesa, tačiau, jei pažiūrėtume, kiek profesionalių vertėjų yra iš viso, pamatytume, kad šis skaičius siekia tik 330 000. Lyginant su pasauliu, tai – tikrai nedaug. Taigi, būtent dėl šios aplinkybės nesunku suprasti, kodėl kai kuriose šalyse vertimų biurų yra iš tiesų labai mažai ir jie išsidėstę labai toli vienas nuo kito.

Na, o pabaigai belieka tik priminti, kad šios profesijos atstovai turi ir savo profesinę šventę. Ji yra švenčiam rugsėjo 30 -ąją.