8 būdai, kaip paruošti automobilį žiemai, kad būtumėte pasiruošę blogiausiam

Baigiantis vasarai trumpėja dienos, trumpėja saulės šviesos valandų ir krinta temperatūra. Tai reiškia, kad netrukus į darbą teks važiuoti tamsoje, laukti raudono šviesoforo signalo užšalusiais priekiniais stiklais ir kovoti su pūga, kad grįžtumėte namo. Pasiruošę automobilį žiemai, galėsite lengvai įveikti visus šiuos pokyčius. Dabar “Google” ir kitų mobiliųjų programėlių naudotojai gali matyti, kur yra artimiausios degalinės, priimančios atlygio korteles arba skaitmeninius mokėjimus. Tiesiog į bet kurią paieškos sistemą ar programėlę įveskite “gas station locator” (degalinių paieška) ir naudodamiesi filtrais raskite geriausiai jums tinkančią degalinę. Kai kurios degalinės gali būti dar neatnaujinusios savo svetainių, todėl, jei iš karto nieko nematote, bandykite naujus paieškos terminus, kol rasite ką nors naudingo.

Patikrinkite ir prižiūrėkite savo automobilį

Prieš prasidedant žiemai atidžiai apžiūrėkite savo automobilį ir įvertinkite, ar nereikia atlikti remonto darbų. Įsitikinkite, kad tinkamai veikia žibintai ir valytuvai, o padangos yra geros būklės. Jei pastebėjote pažeidimų ar nusidėvėjimo, juos reikėtų kuo greičiau sutvarkyti. Įsitikinkite, kad automobilio techninė priežiūra atliekama kiekvienais metais, kad žinotumėte, jog jis yra techniškai tvarkingas ir pasiruošęs net ir žiemiškiems orams. Kai žinosite, kad jūsų automobilis yra tinkamas važiuoti, jums nereikės rūpintis, kaip jį sutaisyti, kai jis suges vidury sniego audros.

Įsitikinkite, kad turite žiemines padangas

Jei gyvenate ten, kur žiemos būna atšiaurios, gali tekti pakeisti padangas į tinkamesnes. Žieminės padangos yra skirtos važiuoti sniegu ir ledu, todėl tokiomis sąlygomis jos užtikrina daug geresnį automobilio valdymą ir stabdymo kelią. Be to, jos turi minkštesnį gumos mišinį, kad geriau sukibtų su užšalusia kelio danga. Į žiemines padangas tikrai verta investuoti, jei reguliariai važinėjate žiemos sąlygomis.

į baką įpilkite sniego gremžtuką ir ledo šalinimo skystį

Jei gyvenate vietovėje, kurioje iškrenta daug sniego, galite palengvinti jo pašalinimą į automobilį įdėdami sniego grandiklį. Jei nenorite pirkti nuolatinio gremžtuko, galite įsigyti ištraukiamų, kurie prisegami prie valytuvų. Jais daug lengviau nuvalyti langus, kad galėtumėte matyti, kur važiuojate. Taip pat turėtumėte pasirūpinti, kad automobilyje būtų skysčio nuo apledėjimo. Tai tirpalas, atšildantis užšalusias spyneles, todėl galite išlaisvinti automobilį ir grįžti į kelią. Jo galite įsigyti bet kurioje ūkinių prekių parduotuvėje ir pridėti prie savo automobilio žiemos atsargų. Vasarinės padangos už gerą kainą.

Pašildykite langus

Jei jus užklupo pūga ir automobilio langai užšalo, galite juos pašildyti plaukų džiovintuvu. Tačiau nenaudokite standartinio, nes jie nėra pakankamai galingi. Vietoj to įsigykite didelės galios plaukų džiovintuvą arba naudokite džiovintuvą, skirtą naudoti automobiliuose. Taip pat galite naudoti mini šildytuvą, kad sušildytumėte automobilį prieš įlipdami į jį. Jie jungiami prie automobilio USB jungties ir yra pakankamai maži, kad tilptų į daiktadėžę. Tai puikus būdas palaikyti šilumą automobilyje nedarant skylės kišenėje.

Valykite stabdžius

Jei pastaruosius kelis mėnesius vairavote savo automobilį, tikriausiai dažnai naudojote stabdžius. Padangos Kaune, Padangos Klaipėdoje, Padangos Šiauliuose ir kokybiškos padangos Panevėžyje. Juose susikaupė daug purvo, stabdžių dulkių ir kitų kelio nešvarumų. Nors tai nėra saugumo problema, tačiau dėl to sutrumpėja jūsų automobilio stabdymo kelias. Stabdžiai yra labai svarbūs esant blogoms oro sąlygoms, todėl jie turi būti geriausios būklės. Naudokite valymo tirpalą (ne muilą ar ploviklį), kad atsikratytumėte dulkių ir nešvarumų ir užtikrintumėte, kad jūsų stabdžiai veiktų kuo geriau.

Įrenkite rūko žibintus

Jei gyvenate vietovėje, kurioje kyla rūko problema, pravartu įsirengti rūko žibintus. Jie daug mažiau intensyvūs nei įprasti priekiniai žibintai, todėl nesudaro tiek daug rūko. Todėl jie puikiai tinka vietovėse, kur rūkas yra didelė problema, nes kiti vairuotojai jus lengviau pamatys. Galite įsigyti rūko žibintų, kurie jungiami prie automobilio elektros sistemos, arba tokių, kurie tvirtinami prie bamperio. Kad ir kuriuos pasirinktumėte, jie gerokai palengvins vairavimą žiemą. Geri padangų gamintojai.

Nepamirškite ploviklio

Galbūt tai skamba keistai, bet priekinio stiklo valytuvai gali užsikimšti nuo viso ant kelio esančio purvo ir smėlio. Dėl to jie tampa ne tokie veiksmingi, todėl tenka dažniau braukti jais per ekraną. Jei valytuvai nešvarūs, valykite juos plovimo skysčiu. Taip išvalysite smėlį ir purvą ir jie vėl veiks tinkamai. Priekinio stiklo valytuvai turėtų būti įprasto automobilio valymo dalis, kad žiemą jie neprišaltų prie stiklo. Apskritai yra daug dalykų, kuriuos reikia paruošti vairavimui žiemą. Žieminės padangos ir eksperto patarimai. Geriausia iš anksto sudaryti kontrolinį sąrašą, kad nereikėtų skubėti viską atlikti paskutinę minutę. Šiek tiek pasiruošimo ir daug kantrybės, būsite pasirengę lengvai pasitikti žiemos vairavimo sezoną.