Kas yra rekuperacija?

Rekuperacija. Tikime, kad beveik kiekvienam teko išgirsti šį žodį, tačiau spėjame, kad ne visiems teko praktiškai susidurti. Taigi, kas tai yra ir kam ji reikalinga? Paprastai sakant, tai – patalpų vėdinimo sistema, skatinanti oro cirkuliaciją. Dažnai šie įrenginiai skirstomi į keletą tipų: rotaciniai, atskirų srautų, plokšteliniai arba pirešpriešinių srautų.

Vėdinimo sistemos svarba

Visų pirma, tikriausiai, būtų neteisinga nepritarti teiginiui, kad ši ventiliacijos sistema tiesiogiai susijusi su mūsų sveikatos kokybe. Vėdinimo sistemos rekomenduojamos absoliučiai visokio tipo patalpoms. Šiuolaikiniai namai yra suprojektuoti bei pastatyti gana sandariai, todėl reikalinga papildoma įranga, norint, kad oras judėtų visoje patalpoje. Pagal atliktus tyrimus, viduje esančio oro tarša gali ne tik būti tokia pati, kaip lauke esanti oro tarša, tačiau būti ir dar ženkliai didesnė. Kadangi patalpoje praleidžiame didžiąją dienos dalį, tikime, kad verta skirti atitinkamą dėmesį kokybiškam buvimui viduje.

Didelis patalpos oro užterštumas skatina kvėpavimo takų ligų vystymąsi, apsunkina savijautą, greičiau sukelia nuovargį ir mažina tikimybę veikti kokybiškai ir produktyviai. Miegas ir poilsis suprastėja. Todėl tose darbo vietose, kur nėra tokio tipo įrengimų, darbo našumas lėtėja, o kokybė prastėja. Miegamuosiuose, kuriuose oras necirkuliuoja, žmonės miega prasčiau, didėja tikimybė dažniau prabusti naktį, padidėja nemigos rizika.

Oro kaita patalpose patį orą papildo nauju deguoniu taip atnaujindama orą, kuriuo kvėpuojame. Norint pastebimų rezultatų bei pokyčių, oras patalpoje turėtų cirkuliuoti visada be sustojimo.

Kitas aktualus aspektas – rekuperatorių montavimas. Šis darbas dažniausiai būna paliekamas specialistui. Atkreipiame dėmesį, kad prieš montuojant šį prietaisą yra ypatingai svarbu įvertinti patalpos, kuriame bus tvirtinamas šis įrenginys, dydį, kadangi tik konkrečiai patalpai parinktas prietaisas galės garantuoti kokybišką, palankią sveikatai, produktyvią ir komfortišką aplinką.

Taigi, šis įrenginys ne tik padės geriau jaustis ten, kur esate, palaikys sveikesnę žmogui aplinką, tačiau ir išsirinkus tinkamą tipą, reikalaus mažiau energijos sąnaudų. Visada renkantis raginame konsultuotis su kvalifikuotais specialistais, kurie, tikime, jog padės pasirinkti ne tik optimaliausią sprendimą, bet ir atsakys į visus rūpimus klausimus.