Apsaugos sistemos verslui: ką reikėtų žinoti?

Bet kokioje verslo srityje veikiančios įmonės stengiasi apsaugoti savo teritorijas, patalpas ir jose esantį turtą, tiek nuo vagysčių, tiek ir nuo tyčinio ar netyčinio sugadinimo. Tačiau jei vienoms pakanka susimontuoti į biuro patalpas tinkančią signalizaciją, tai kitoms reikalingi gerokai sudėtingesni ir pažangesni sprendimai. Verslo dėmesys saugumui negali būti pervertintas, juk kalba eina ne tik apie finansinius nuostolius, kuriuos galima patirti, pavyzdžiui vagystės atveju, bet situacija gali tapti dar rimtesnė kai dėl vagystės įmonė negalės kurį laiką vykdyti savo veiklos ar bus priversta laikinai užsidaryti. 

Parduotuvių, restoranų, sandėlių, bankų, gamyklų bei kitų įstaigų savininkai bei vadovai stengiasi, kad jų verslas būtų apsaugotas tiek iš vidaus, tiek ir iš išorės. Tokiu atveju, tenka imtis kompleksinių sprendimų, kurie būtų pritaikyti būtent tam tikrai verslo sričiai ir netgi aiškiai numatytai įmonei. Tai, kiek ir kokių apsaugos būdų pasirinkti nusimato pati kompanija arba šiais klausimais konsultuojanti apsaugos tarnyba. Tarp populiariausių sprendimų verslams galima išskirti šiuos:

  1. Signalizacija. Be abejo labiausiai paplitęs apsaugos būdas, kuris gali būti pritaikytas bet kokiai įmonei. Jos būna laidinės ir bevielės, tad jų montavimas yra įmanomas net ir ką tik suremontuotose patalpose. Signalizacija dažniausiai susideda ir programuojamo pulto, prie kurio būna pajungti įvairūs davikliai ir jutikliai (judesio, stiklo dūžio ar net dūmų). Signalas iš pulto dažniausiai yra perduodamas saugos tarnyboms, kurios reaguoja į bet kurį suveikimą atsiųsdamos patikrinimui ekipažą.
  2. Vaizdo stebėjimo sistemos – yra vienas svarbiausių komponentų, užtikrinant saugumą. Vaizdo kamerų pagalba galima stebėti net ir labai nutolusius teritorijos užkampius ir atitinkamai reaguoti į užfiksuotus pažeidimus.
  3. Praėjimo kontrolė. Dažnai naudojamas sprendimas dideliuose biuruose ir bankuose, siekiant apriboti patekimą į tam tikras zonas neautorizuotam personalui.