Kur statyti masažinį baseiną namuose?

masažinis baseinas
Masažinis baseinas

Masažinis baseinas neretai yra painiojamas su masažine vonia, tačiau vienas iš pagrindinių skirtumų yra tai, jog iš masažinio baseino nereikia kaskart pašalinti vandens. Be to, priešingai nei vonią, jį galima statyti tiek lauke, tiek viduje.

Kaip pasirinkti vietą masažiniam baseinui namuose?

Bet kurio baseino įrengimas namuose reikalauja atitinkamos vietos ir tam tikrų vėdinimo sprendimų. Uždaroje patalpoje būtinas efektyvus vėdinimas, kadangi nuo baseino susidaro gana daug drėgmės. Taip pat reikėtų įvertinti ir tai, jog vandens priežiūrai naudojama baseinų chemija, kurios vienas iš komponentų – chloro tabletės. Nors, žinoma, šiandien jau yra ir kitų modernių vandens dezinfekcijos priemonių be chloro, pavyzdžiui, O‘Clear vandens dezinfekcijos sistema.

Baseino įrengimą geriausia planuoti dar namo projektavimo metu. Tačiau nieko tokio, jeigu baseiną įsirengti nusprendėte jau gyvendami savo name. Taigi, masažinį baseiną galite įsirengti rūsyje, pirties zonoje ar vonioje. Viskas priklauso nuo to, kokio dydžio yra jūsų vonios kambario ar kita numatyta patalpa. Kaip jau minėjome, čia svarbiausia pasirūpinti efektyviu vėdinimu, jeigu namuose įrengta rekuperacija, tiesiog pakanka patalpoje padidinti oro apykaitos srautus.

Šiuo metu labai populiaru masažinį baseiną įrengti miegamojo erdvėje. Čia svarbus ne tik vėdinimas, tačiau ir tinkamas grindų paruošimas ir grindų dangos pasirinkimas. Aplink baseiną reikėtų pasirūpinti izoliacinėmis priemonėmis nuo drėgmės, kaip tai atliekama vonios kambaryje. Taipogi grindims naudojama danga turėtų būti atspari drėgmei.

Masažinio baseino įrengimas priepirtyje arba terasoje

Norėdami mėgautis hidroterapiniais malonumais ir tuo pačiu gamta, baseiną galite įrengti priepirtyje lauke ar namų terasoje. Taip masažinis baseinas jums tarnaus tiek karštą vasaros dieną, tiek ir snieguotą žiemą. Tik labai svarbu įsitikinti, kad jūsų pasirinkta įranga tinka lauko sąlygoms.

Įrengdami masažinį baseiną lauke, jeigu įmanoma, rinkitės kuo daugiau saulėtą pusę, venkite statyti po medžiais ar šalia krūmų. Taip išvengsite lapų bei šakų, kitų organinių šiukšlių. Šiuo atveju nenaudojamas baseinas privalo būti uždengtas specialiu dangčiu. Jis apsaugo vandenį ne tik nuo nešvarumų, bet tuo pačiu padeda palaikyti nustatytą vandens temperatūrą.