Baseinų priežiūra be chloro: baseinų chemija ar vandens dezinfekcijos sistema?

baseinu prieziura be chloro

Vandens dezinfekcija be chloro – vis didesnio susidomėjimo sulaukiantis klausimas, susijęs su baseino priežiūra. Dar prieš kurį laiką labai svarbiu pasiekimu buvo laikomi aktyviojo deguonies preparatai, o šiandien jau galima mėgautis O‘Clear vandens dezinfekcijos sistema be jokių papildomų priemonių.

Trumpai aptarsime šiuos du bechlorius baseino vandens priežiūros būdus, išsiaiškinsime jų skirtumus, privalumus bei trūkumus, lyginant su dezinfekcija chloru.

1 būdas. Vandens dezinfekcija be chloro – aktyvus deguonis baseinams

Ši baseinų chemija – tai natūralus bei ekologiškas visiškai saugus aplinkai produktas. Jis gali būti naudojamas privačiuose lauko bei vidaus baseinuose, kubiluose, masažiniuose baseinuose. Taip pat ir komerciniuose baseinuose bei SPA centruose.

Aktyviojo deguonies preparatai derinami su kitomis baseino priežiūros priemonėmis – flokuliantais bei algicidais. Galima rinktis ir daugiafunkcinę priemonę – aktyviojo deguonies ir algicido baktericido kompleksą, kuris tuo pačiu užtikrina ir baseino skaidrumą bei naikina dumblius.

Privalumai. Priešingai nei chloras, jis neturi kvapo, nemalonaus skonio, nedirgina odos, nekenkia plaukams ir yra puiki alternatyva alergiškiems žmonėms. Taipogi švelnus maudymosi drabužiams – jų spalvai ir audiniams, baseino įrangai bei dangai.

Tai ilgalaikė dezinfekcinė priemonė, kurios, priešingai nei chloro, nereikia nuolat matuoti. Paprastai naudojamas reguliariai – 1 kartą per 14 dienų, dozuojant atsižvelgus į baseino vandens tūrį – maždaug 500 ml /10 m3.

Taip pat kaip ir chloras, efektyviai naikina mikrobus, virusus, grybelį bei pelėsį.

2 būdas. Baseinų priežiūra be chloro su O‘Clear vandens dezinfekcijos sistema

Tai šiuolaikinė inovatyvi technologija, kuri gali būti taikoma visiems privatiems lauko bei vidaus baseinams. O‘Clear dezinfekcijos sistemą sudaro PVC reaktorius, su jame integruota UV lempa bei specialiais elektrodais. Šis įrenginys yra jungiamas prie bendros baseino įrangos – filtravimo ir vandens sistemos.

Procesas vyksta pačiame įrenginyje: cirkuliaciniam vandeniui pratekėjus pro UV lempą ir elektrodų bei vandenyje esančios druskos pagalba, vykstant elektrolizei. Druskos elektrolizės metu generuojamas laisvasis chloras, kuris ir dezinfekuoja baseino vandenį.

Privalumai. Automatinė sistema, kuriai nereikalinga nuolatinė priežiūra, o vandens dezinfekcijai nereikalingi jokie papildomi preparatai. Paprasta naudoti.

Trūkumai. Pajungimui reikalinga profesionalo pagalba ir gana aukšta kaina.