Populiariausios kriptovaliutos apie kurias privalote žinoti

Pačios populiariausios kriptovaliutos
Pačios populiariausios kriptovaliutos

Kriptovaliutos – tai skaitmeninės valiutos, kurios yra sukurtos ir saugojamos tik elektroninėje erdvėje. Jos neturi fizinės išraiškos ir egzistuoja tik skaitmeninėje erdvėje. Vienas iš didžiausių šios rūšies pinigų privalumų yra tas, kad ši valiuta leidžia anonimiškai atlikti pinigines perlaidas tiesiogiai tarp vartotojų, nesinaudojant bankais ar kitais finansiniais tarpininkais. Iš esmės, kriptovaliutos nepriklauso nuo jokių valstybinių institucijų ir jų nekontroliuoja valstybių centriniai bankai. Kriptovaliutos perkamos tam skirtose valiutų biržose, o jų kaina absoliučiai priklauso nuo paklausos ir pasiūlos dėsnio.

Be jokios abejonės, pati populiariausia ir geriausiai pasaulyje žinoma kriptovaliuta yra Bitcoin. Tai pati pirmoji kriptovaliuta, kurios kūrėju laikomas Satoshi Nakamoto. Bitcoinas šiuo metu yra toks populiarus, kad apie jį tikriausiai yra girdėjusi ir jūsų močiutė. Nors Bitcoin yra pati populiariausia kriptovaliuta, besidomintys kriptoekonomika tūrėtų žinoti ir būti susipažinę ir su kitomis kriptovaliutomis. Kadangi jų yra iš tiesų daug, išvardinsiu tik pačias populiariausias.

Ethereum

Ethereum galima vadinti ne tik kriptovaliuta, bet ir atskira decentralizuotų aplikacijų kūrimo platforma. Šios platformos pagalba, net ir eilinis vartotojas gali susikurti išmaniuosius kontraktus, tokenus bei naudotis kitais decentralizuoto tinklo privalumais.

Litecoin

Jeigu Bitcoin yra kriptovaliutų auksas, tuomet Litecoin laikomas kriptovaliutų pasaulio sidabru. Ši kriptovaliuta rinkoje pasirodė netrukus po Bitcoino ir iš karto užimė pakankamai tvirtas pozicijas.

Ripple

Ripple geriau žinoma ne dėl savo kirptovaliutos, bet dėl decentralizuotos mokėjimų sistemos. Atsiskaitymas šia kriptovaliuta vidutiniškai užtrunka apie 4 sekundes, todėl Ripple tinklas pelnytai laikomas pačiu greičiausiu decentralizuotu mokėjimo sistemų tinklu. Reikėtų paminėti, kad Ripple taip pat nėra kasama kriptovaliuta.

Dash

Dash – tai viena iš dažniausiai internetinėse parduotuvėse atsiskaitymams naudojamų kriptovaliutų. Dash veikimas labai panašus į PayPal, todėl prekybininkai dėl didesnio klientų patogumo sutinka priimti atsiskaitymus šia valiuta.

Zcash

Zcash kriptovaliuta užtikrina visišką jos naudotojų konfidencialumą. Visi šia kriptovaliuta atliekami sandoriai yra saugiai užšifruoti ir neskelbiami. Naudojant šią kriptovaliutą, vartotojai gali džiaugtis blockchain teikiamais privalumais ir kartu būti visiškai ramūs dėl savo duomenų saugumo.