Elektroninė komercija ir dabartiniai jos pokyčiai

MaksiAr dažnai naudojatės internetu? Jei taip, ar tenka apsipirkti internetinėse parduotuvėse? Dabartinė elektroninės komercijos situacija, lyginant ją su buvusia prieš penketą metų, yra visiškai pasikeitusi. Nors tai labai trumpas laiko tarpas, vis dėlto jo pakanka, kad internetinių technologijų pasaulyje pamatytume radikalius pokyčius, kurie vartotojams suteikia dar didesnes galimybes.

Be abejo, technologinė raida sugebėjo pakeisti ir daugumos žmonių požiūrį į elektroninę prekybą. Jei prieš dešimt ar penkiolika metų didžiajai daliai vartotojų apsipirkimas internetu buvo pakankamai neįprastas ir daug abejonių keliantis pasirinkimas, tai šiandien kur kas daugiau vartotojų internetines parduotuves vertina teigiamai ir vis dažniau fizines parduotuves iškeičia į internetines.

Be to, pasikeitė ir prekių pristatymo greitis. Anksčiau tai buvo kur kas brangesnis ir labiau komplikuotas procesas, kuris dažnai lemdavo vartotojų apsisprendimą keliauti į fizines parduotuves ir reikiamas prekes įsigyti greičiau. Tačiau dabar siuntos Lietuvoje pristatomos žaibo greičiu. Neretais atvejais jas pirkėjai gali gauti netgi tą pačią dieną (jei užsakymą atlieka iki tam tikros valandos, kuri būna nurodyta daugumoje elektroninių parduotuvių).

Žinoma, vartotojai, kurie didelį dėmesį skiria ir prekių kainoms, taip pat vis daugiau dėmesio ima skirti internete siūlomoms prekėms. Tai visiškai natūralu – juk dažniausiai internetinės parduotuvės savo pirkėjams gali pasiūlyti patrauklesnes kainas, leidžiančias sutaupyti papildomų lėšų. Tuo tarpu fizinės parduotuvės susiduria su didesnėmis išlaidomis, kurios lemia ir didesnę kainą, kurią turi sumokėti pirkėjai.

Taipogi, nereikia pamiršti ir internete siūlomų prekių pasiūlos, kuri dažnu atveju yra nepalyginti didesnė nei fizinėse tokias pačias prekes parduodančiose parduotuvėse. Fizinė prekyba turi daug apribojimų, pvz., vienas iš jų yra ribota prekybos vieta. Internetinės parduotuvės su šia problema nesusiduria, nes skirtingos produkcijos skaičius visiškai neribojamas.

Kai susumuojami visi šie privalumai, tampa aišku, kad šiomis dienomis galime naudotis kur kas pranašesniais sprendimais, nei kada nors iki šiol. Mums nebereikia keliauti tolimų atstumų, laukti automobilių spūstyse ir klientų eilėse, kurios įprastai susidaro populiaresnėse parduotuvėse. Visą tai labai lengvai išsprendžia elektroninė prekyba.

Patarimai: Maksi.lt