Finansų rinkos priežiūra reikalinga ne šiaip sau

finansu rinkosInvestuotojams, tiek patyrusiems, tiek ir pradedantiems dažnai tenka susidurti su finansų rinkos svyravimais. Tačiau, vieniems tai išeina į naudą, o kitiems nelabai. Finansų rinkos priežiūros institucijos kiekvienoje šalyje laikosi panašios tvarkos, tačiau kiekviena šalis pati sprendimą kaip ji viską reguliuos. Kalbant iš investuotojų pusės, pabrėžiama, kad finansų rinkoms būnant nepastovioms, atsiranda didesnė rizika, o taip pat – daugiau galimybių uždirbti.

Kaip pavyzdį galima imti akcijų biržas. Jeigu akcijų rinka yra veikiama kažkokių faktorių, natūralu, kad jų vertė kinta. Tarkime, prasidėjus pasaulinei ekonominei krizei, tikėtina, kad akcijų kainos ženkliai kris. Ar iš to kas nors uždirbs? Žinoma, kad taip. Akcijų biržose dažnai galima matyti tam tikrus palaikymus ties konkrečiomis ribomis. Tai reiškia, kad prasidėjo akcijų nuvertėjimui, jis turės kažkokias ribas. Pasiekus tam tikrą ribą, investuotojai masiškai supirks akcijas už gerokai mažesnę nei prieš tai buvusią kainą. Išaugusi paklausa vėlgi – kainas kaip reikiant pakels, o tai reiškia, kad iš tokių smukimų uždirbs tik drąsiausi.

Tačiau, akcijų įsigijimas nėra toks paprastas investavimo būdas, kaip gali pasirodyti. Akcijų kainų šuoliai priklauso nuo daugybės faktorių. Pavyzdžiui, įsigijus kažkokios kompanijų akcijų, būtina sekti visas su ja susijusias naujienas. Tokiu būdu bus galima nuspėti kainų šuolius. Pavyzdžiui, jeigu kažkokia naujiena nuskambės neigiamai, tikėtina, kad tokios naujienos numuš akcijų vertę. Jeigu apie kažkokią įmone paskelbia labai teigiama naujiena – kaina kyla.

Pabrėžiama, kad finansų rinkos visos pažangiose šalyse yra priežiūros atitinkamų institucijų. Lietuvoje finansų rinką prižiūri Lietuvos bankas. Kaip bebūtų, galvojantiems apie galimybę investuoti, visada reikėtų atsižvelgti į Lietuvos banko skelbiamus perspėjimus. Mat, ši institucija taip pat vertina ir galimą apgavystės riziką. Tai reiškia, kad Lietuvos bankui galima pranešti ir apie įtartinus investavimo pasiūlymus. Įvertinus visas aplinkybes ir faktus. LB praneš ar minėtas pasiūlymas atitinka visus teisės aktus ar ne,

Taip pat praartu žinoti, kad kriptovaliutų nereikėtų priskirti prie įprastų finansų rinkų. Trumpai tariant, investavimas į kriptovaliutas Lietuvoje tikrai skiriasi nuo investavimo į akcijas.