
Greičiausiai kiekvienas transporto priemonės valdytojas yra ne kartą pagalvojęs apie elektromobilį. Vieni tik iš smalsumo, kiti dėl naujovių automobilių rinkoje, kiti dėl visko kartu ir plius aplinkos apsaugos. Tad vis dažniau galvoje apsilankančios mintys ar verta įsigyti elektromobilį veda prie sprendimų, kurie gali būti ne tokie sudėtingi gaunant vis daugiau informacijos.
Galimybių įkrauti elektromobilį daugėja
Dar prieš kelis metus Lietuva nemačiusi elektromobilių šiuo metu gali skaičiuoti nemažą jų skaičių. Vis daugiau lietuvių renkasi ekologiškus ir aplinką saugančius automobilius. Tad ir poreikis įkrauti tokių elektromobilių baterijas taip pat auga. Džiugu pastebėti, kad elektromobilių krovimo stotelių mūsų šalyje vis daugėja ne be priežasties. Tokius sprendimus diktuoja pati rinka ir augantis automobilių varomų elektra skaičius Lietuvoje. Ir vis dažniau ir dažniau galima pastebėti žaliai nuspalvintą krovimo stotelę pravažiuojant mieste, stovėjimo aikštelėse skirtinguose miestuose. Žinoma, kad didieji miestai yra pirmieji skautai įrengiant tokio tipo elektromobilių įkrovimo stoteles.
Praėjus keliems metams, kai Lietuvos keliais pradėjo riedėti pirmoji Tesla tapo smagu stebėti pokyčius mūsų šalyje. Elektromobilių krovimo stotelės buvo įrengtos kone kiekviename rajono centro miete ar miestelyje. Jei ankščiau krovimo stotelėmis gyrėsi Vilnius, Kaunas ir Klaipėda. Tai šiuo metu galima jų rasti visame Lietuvos žemėlapyje, jei bandytumėte susirasti tinkamą savo elektromobilio krovimo tašką keliaujant poilsiui ar darbo klausimais.
Krovimo laikas, kainos, nuvažiuojamas kelias
Naudinga žinoti, kad kiekvienas elektromobilio modelis turi individualaus dydžio baterijas. Todėl jų krovimo laikas, suprantama ir kaina bei nuvažiuojamas kelias yra skirtingi. Pavyzdžiui, neseniai rinkoje pasirodęs Hyuandai KONA Electric su vienu baterijos įkrovimu gali nuvažiuoti 660 kilometrų kelią. Ir įskaitant tai, kad šis elektromobilis turi net 150 kWh, gamintojų pasiekimas tikrai įspūdingas. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad tokio automobilio krovimo laikas bus ilgesnis. Vis labiau populiarėjantis NISSAN Leaf elektromobilis nuvažiuoja nuo 270 km iki 385, pasirinkus atitinkamą modifikaciją ar baterijos talpą. Tad akivaizdu, kad krovimo stotelėje Leaf modelis bus kraunamas trumpesnį laiką nei KONA.
Krovimo kainos stotelėje ir namuose gali skirtis dėl elektros tiekėjo siūlomų planų. Per 30minučių pakrautas automobilis gali kainuoti apie 4-5 eurus. Namuose įrengtoje krovimo stotelėje su naktinis/savaitgalis planu, 4 valandų krovimas gali atsieiti vos 3,5-4,5 eurus.
Taigi, renkantis elektra varomą automobilį naudinga pasidomėti ir pilna informacija ne tik apie jo nuvažiuojamą kelią. Greičiausiai kaina nėra tiek svarbi, nes ji ir taip nėra didelė. Tačiau su elektromobilių krovimo stotelių žemėlapiu ir baterijos pakrovimo laiku teks susipažinti atidžiau.
Šiais metais, krovimo stotelių po kelias per mėnesį atsiranda vis skirtinguose miestuose, kas džiugina elektromobilių savininkus vis labiau.