Greitai teks deklaruoti pajamas ir mokėti mokesčius

Valstybinė mokesčių inspekcija jau perspėja, jog artimiausiu metu pasirodys preliminarios pajamų mokesčio deklaracijos, todėl asmenims rekomenduojama jau ruoštis jų pildymui. Šiuo metu vis dar yra laukiama informacijos iš juridinių asmenų, kurie pirmiau pildo deklaracijas nurodyta tvarka. Deklaruoti pajamas ir mokėti mokesčius teks kiekvienam, bet aišku – kai kurie asmenys galės susigrąžinti sumokėtą gyventojų pajamų mokesčio permoką. Tai vyksta kasmet. Nereikėtų galvoti, kad deklaracijų pateikimas yra siejamas tik su kažkokių pinigų atgavimu – daugelis asmenų pildo deklaracijas tam, kad neva gautų kažkokių pajamų nė nežinia iš ko. Ne visiems yra grąžinamos tos permokos – kitiems asmenims tenka dar ir sumokėti nesumokėtus mokesčius.

Įprastai pirmiau deklaracijas teikia įmonės, kurios mokesčių inspekcijai nurodo informaciją apie pinigų pervedimus fiziniams asmenims. Į tai įskaičiuojami ne tik bankiniai pavedimai, bet ir pinigų išmokėjimai grynaisiais. Kai bus pateiktos preliminarios pajamų mokesčio deklaracijos, kiekvienas fizinis asmuo matys ir pažymą, kurioje bus nurodyta informaciją kokios įmonės ir už ką pervedė pinigus jums. Visada pabrėžiama, kad tokiose pažymose dažniausiai pateikiama ir informacija, kuri parodo kokį pajamų mokestį gali tekti sumokėti kiekvienam asmeniui.

Turite žinoti, kad prieš pildydami deklaraciją, jūs būtinai turite peržiūrėti ar toje pažymoje suformuoti duomenys yra teisingi. Kartais įmonės nurodo ir netikslią informaciją apie išmokėtas sumas ar tiesiog veiklas. Pavyzdžiui, yra buvę atvejų kuomet įmonė nurodė, jog pervedė žmogui pinigus už paslaugas, kurios buvo teiktos pagal verslo liudijimą, nors iš tiesų paslaugos teiktos pagal individualios veiklos pažymą. Toks netikslumas gali iššaukti skolas, nes už verslo liudijimą reikia mokėti mokesčius iš anksto. Taip pat būtina sutikslinti ir sumas – žiūrėkite ar tikrai gavote tiek pinigų, kiek nurodė konkreti įmonė.

Pajamų mokesčio deklaraciją būtina užpildyti iki gegužės 1 dienos. Po deklaracijos pateikimo reikia sumokėti ir mokesčius. Jeigu jūs patys nemokate paskaičiuoti kiek jums reikės mokėti mokesčių, jūs galite kreiptis į mokesčių inspekciją ir tada ji jums praneš. Tas pats liečia mokant valstybinio socialinio draudimo įmokas SODRAI.

Parašykite komentarą