Kada reikia keisti kuro filtrą?

Kaip dažnai keisti oro filtrus? Daugelis gamintojų rekomenduoja oro filtrą keisti kartą per 12 000–15 000 kilometrų. Vidutinis Audi vairuotojas savo automobiliu nuvažiuoja maždaug 13 000 kilometrų per metus, todėl oro filtro keitimas kartą per metus paprastai yra geriausia praktika. Tai labai lengva atlikti kartu su bet kokia kita kasmetine automobilio priežiūra, pvz., užsidėjus žiemines padangas ar atliekant pavasarinį valymą.

Kaip dažnai keisti kuro filtrus

Kuro filtrai yra šiek tiek sudėtingesni nei oro filtrai. Priklausomai nuo jūsų transporto priemonės amžiaus, degalų filtrą gali reikėti keisti kas 20 000–30 000 mylių, o tai, atsižvelgiant į vidutinį 13 000 mylių per metus, kurį amerikiečiai nuvažiuoja, yra maždaug kartą per metus su puse ar dvejus metus. Tačiau naujesnėse transporto priemonėse gali būti degalų filtrai, kurie atlaiko iki 60 000 mylių. Rekomenduojamą automobilio kuro filtro ridą galite rasti savininko vadove, todėl rekomenduojame jį patikrinti, kaip dažnai jį reikia išjungti.

5 blogo kuro filtro požymiai:

  • Prastas variklio veikimas.
  • Sunkus startas.
  • Stingimas.
  • Atsitiktinis uždegimo sutrikimas arba grubus tuščiosios eigos režimas.
  • Kuro sistemos dalių gedimai.

Esant didelei apkrovai, užsikimšęs kuro filtras gali sukelti prastą variklio veikimą. Tai labiau išryškėja greitėjant, ypač važiuojant stačiu nuolydžiu. Nors įprastomis vairavimo sąlygomis simptomų gali nebūti, užsikimšus kuro filtrui varikliui prireiks papildomų degalų, kurių reikia greitai įsibėgėjant. Atsižvelgiant į degalų apribojimo mastą, kurį sukelia nešvarus filtras, variklis taip pat gali drebėti esant skirtingam greičiui. Dėl blogo kuro filtro retai kada greitai ir lengvai užsives jūsų variklis. Transporto priemonėje, kurioje niekada nebuvo pakeistas degalų filtras, dėl nešvaraus filtro gali sutrikti degalų srautas, todėl variklis užvedamas ilgiau nei įprastai. Patikrinkite savininko vadovą apie filtrų keitimo intervalus.