Kaip ir kada atliekamas nekilnojamo turto vertinimas?

Tai pakankamai specifinė paslauga, nors jos prireikia daugeliui žmonių. Kadangi retai pavyksta apsieiti be tokio vertės nustatymo norint sėkmingai įvykdyti sandorį. Ypač, kai turtas įgyjamas už, pavyzdžiui, banko skolintus pinigus. Tačiau tokia paslauga gali praversti ir kitais atvejais, kai paprasčiausiai norima sužinoti realią objekto vertę. Kadangi rinkos situacija nuolat keičiasi ir savarankiškai tinkamai įsivertinti gali būti sudėtinga. Ir tokiais atvejais gali pagelbėti turto vertinimo paslaugos. Kuomet patyrę specialistai pakankamai greitai ir tiksliai nustatys praktiškai bet kokio objekto vertę. Kartais tą galima daryti vien iš nuotraukų bei dokumentacijos, o kartais ir po realiai atliekamos apžiūros.

Kodėl bankai to reikalauja?

Tai tikrai nėra atsitiktinumas ar kažkieno noras pasipelnyti, o galbūt pridaryti žmonėms papildomų rūpesčių. Tuo labiau, kad turto vertinimo paslaugos gali būti naudingos praktiškai kiekvienam. Tiek pirkėjui, tiek ir pardavėjui. Kadangi po realios vertės nustatymo nė viena pusė neliks apgauta, nes puikiai žinos, ką įsigyja ar parduoda. Lygiai taip pat yra ir su banku, kuris patiki pinigus svarbiam pirkiniui. Todėl nekilnojamo turto vertinimas yra savotiškas garantas bei apsauga, jog įsigyjamas objektas tikrai vertas norimos pasiskolinti sumos ir pinigai nebus išleisti kažkur kitur. Ir būtent profesionalų šioje srityje išvados gali garantuoti, jog prireikus toks turtas gali būti parduotas už atitinkamą kainą.

Kokybiškiausios turto vertinimo paslaugos, kas galėtų jas pasiūlyti?

Nors tai gana siaura sritis, tačiau joje specializuojasi bei dirba daugybė žmonių. Todėl ir tokią kvalifikaciją turinčių specialistų atrasti nebus sudėtinga. Aišku, neretai gali norėtis, jog nekilnojamo turto vertinimas būtų atliktas itin tiksliai, kokybiškai bei patikimai. Tačiau dėl to nerimauti nevertėtų, kadangi praktiškai visi šioje srityje dirbantys žmonės galės pasiūlyti tokias paslaugas. Nebent objektas būtų kažkuo išskirtinis ar kitoks. Tokiu atveju galima ieškoti, kam yra tekę dirbti su kažkuo panašaus. Tačiau tai tikai nereiškia, jog visais kitais specialistais neverta pasitikėti. Kadangi tokios paslaugos pasiūlyti bet kas tikai negalės.