Kodėl senjorams labai svarbu judėti?

Džiugu, kad pastaruoju metu ne tik jaunimas vis dažniau praveria sporto klubo duris, bet ir senjorai vis aktyviau domisi sporto galimybėmis. Fizinis judėjimas yra puikios savijautos pagrindas, kuris svarbus tiek darbingo amžiaus žmonėms, tiek senjorams. Tiesa, vyresnio amžiaus žmonėms fizinio krūvio kiekis ir intensyvumas turi būti parenkamas itin atidžiai. Tad senjorams rekomenduojama kreiptis į sveikatingumo centrus, kuriuose specialistai sudaro individualias sporto programas. Vienas iš jų – sveiko sporto klubas „Alfa Steps“. Informaciją apie klubo teikiamas paslaugas rasite internetinėje svetainėje alfasteps.com. O jei jums vis dėlto kyla klausimas, kodėl senjorams taip svarbu judėti, mes pasistengsime į jį atsakyti.

  • Stiprina raumenis

Judėjimas stiprina viso kūno raumenis. Ir tai anaiptol nėra tik kojų, rankų raumenynas. Širdis – taip pat raumuo, tad fizinė veikla teigiamai veikia ir širdies veiklą bei jos kraujotaką.

  • Mažina kraujospūdį, cholesterolio kiekį kraujyje

Padidėjęs kraujo spaudimas ir per aukštas cholesterolio kiekis yra vienos iš dažniausių senjorų sveikatos problemų. Tinkamas, periodiškas fizinis krūvis padeda išvengti šių procesų ir jų sukeliamų ligų.

  • Stiprina kaulus

Dėka fizinio judėjimo stipresni kaulai ne tik sumažina lūžių, traumų tikimybę, bet ir užkerta kelią tokių ligų kaip osteoporozė (kaulų tankio mažėjimas) atsiradimui.

  • Stiprina imuninę sistemą

Fizinė veikla stiprina bendrą organizmo atsparumą. Tai ypač aktualu senjorams, kurie skundžiasi dažnai pasikartojančiomis peršalimo ar virusinėmis ligomis.

  • Teigiamai veikia emocinę būseną

Periodiška, tinkamo krūvio fizinė veikla gerina nuotaiką, mažina nerimo, depresijos simptomus, teigiamai veikia miegą. Be to, reguliarūs fiziniai pratimai gerina smegenų veiklą ir padeda išvengti silpnaprotystės bei Alzheimerio ligos, kurios taip pat yra gana dažnos senjorų tarpe.