Kodėl dantų higieną reikia darytis reguliariai?

Dantų higieną svarbu darytis reguliariai, todėl, kad dantų apnašos susiformuoja iš burnos ertmėje esančių bakterijų, besitvirtinančių prie maisto ar gleivinės likučių seilių, rūgščių. Prilipę prie danties jos dirgina dantenas, rūgštys gadina danties emalį bei sukelia kariesą. Nepašalinus minkštojo apnašo, laikui bėgant, jis virsta kietuoju dantų apnašu. Mineralizuojasi iš seilėse, vandenyje esančių mineralų. Tokio šiurkštesnio dantų apnašo nebeimanoma nuvalyti vien tik šepetėliu. Odontologijos klinika– tai visos paslaugos vienoje vietoje: burnos higiena, dantų balinimas, estetinis plombavimas, ortodontija, dantų kanalų gydymas ir kt. Profesionali burnos higiena, privaloma kiekvienam žmogui, besirūpinančiam gera burnos bei dantų būkle, PBH rekomenduojama atlikti 1-4 kartus per metus, priklausomai nuo individualios burnos ertmės higienos įpročių, polinkio kauptis akmenims, sąkandžio bei dantų išdėstymo dantų lanke, nešiojamų ortodontinių prietaisų, išimamų ir neišimamų protezų, prieš dantų balinimą ir kt.

Kuo pavojingas dantų apnašas?

Besikaupiantis dantų apnašas pirmiausia pažeidžia minkštuosius audinius, sukelia dantų uždegimą. Atsiranda dantenų paburkimas, kraujavimas, paraudimas. Negydant dantų uždegimo, jis progresuoja į periodontitą. Tačiau reguliariai tikrinantis bei taikant gydymą tai galima sustabdyti ar tiesiog išvengti.

Kaip galima atlikti dantų balinimą?

Visais laikais šypsena buvo, yra ir bus universali kalba. Kiekvienas žinome šypsenos prasmę, kievienas suprantame kokia ji svarbi. Dantų balinimą galima atlikti trejais būdais:

  • Dantų balinimą lazeriu;
  • Dantų balinimą kapomis;
  • Vidinį dantų balinimą;

Dantų balinimas lazeriu- tai saugi, neskausminga, greita ir efektyvi procedūra. Balinimas lazeriu yra pranašesnis už kitas balinimo priemones, nes nesukelia dantų jautrumo, rezulatai matomi iš karto ir išlieka labai ilgai. Dantų balinimo procedūra lazeriu labai paprasta. Pirmiausia naudojant spalvų raktą nustatoma pradinė dantų spalva. Tada uždedama dantenų apsauga ir dantys padengiami specialia žele, kuri aktyvuojama lazeriu. Pagrindinis balinimo lazeriu želė komponentas- vandenilio peroksidas. Po procedūross želė nuplaunama ir nuimama dantenų apsauga. Dantų balinimas namuose- tam yra naudojamos individualios kapos. Vidinis dantų balinimas – atliekamas devitalizuotuose dantyse.