Kokia dantų protezavimo procedūros eiga?

Šiuolaikinės technologijos ir naujovės odontologijos srityje leidžia žmonėms turėti gražią ir nepriekaištingą šypseną, net kai dantų būklė itin prasta. Kai dėl įvairių priežasčių žmogus netenka dantų, bei kai dėl dantų ligų arba nepriežiūros žmogaus dantų būna neįmanoma išsaugoti, tikru išsigelbėjimu tampa dantų protezavimas. Priklausomai nuo esamų dantų skaičiaus ir būklės, gydytojas protezuotojas parenka pacientui labiausiai tinkantį protezavimo būdą. Dažniausiai naudojami yra išimami dantų protezai, fiksuoti dantų protezai, dantų tiltiniai protezai ir vainikėlio protezai.

Nesvarbu, kurios rūšies protezus planuojama naudoti, visų protezavimo procedūrų eiga yra panaši.

Pirminė konsultacija

Pirminės konsultacijos metu pagal poreikį, padaroma panoraminė arba tik viršutinio/ apatinio žandikaulio rentgeno nuotrauka. Pagal ją gydytojas odontologas įvertina dantų būklę ir parenka labiausiai tinkantį protezavimo būdą.

Endodontinis dantų gydymas

Kai reikia protezuoti tik vieną ar du (nuskilusius, nulūžusius) dantis, dažnai pasirenkamas vainikėlių protezo variantas. Šiais atvejais kartais reikalingas endodontinis dantų gydymas – šaknų, dantų kanalų tvarkymas.

Dantų antspaudų nuėmimas

Kuomet dantys ar jų šaknys yra tinkamai paruošti protezavimui, gydytojas odontologas nuima dantų antspaudus. Į žandikaulio formos maketą (antspaudinį šaukštą) gydytojas odontologas patalpina antspaudinę medžiagą. Antspaudinis šaukštas prispaudžiamas prie dantų lanko ir po kelių sekundžių nuimamas.

Pagamintų protezų pritvirtinimas

Fiksuoti protezai specialia medžiaga pritvirtinami prie dantų ir yra nenuimami. Išimami dantų protezai tvirtinami kabliukais prie atraminių dantų, kartais fiksuojami specialiais klijais. O vainikėlio protezai fiksuojami specialia medžiaga ant danties ar jo likučio.

Pasirinkus patikimą kliniką ir profesionalius šios srities specialistus, dantų protezavimas taps visiškai lengva ir nesukeliančia jokių nemalonių pojūčių procedūra. „Senojo Bokšto‘‘ klinikoje dirba tik aukščiausios kvalifikacijos dantų protezavimo specialistai, visuomet pasiruošę pasirūpinti Jūsų šypsena https://www.sbklinika.lt/paslaugos/odontologu-paslaugos/dantu-protezavimas/