Kokį grindų laminatą rinktis?

Grindų laminatas yra lengvo svorio, greitai klojama grindų danga tinkama gyvenamoms, retais atvejais ir komercinėms patalpoms, biurams. Suspaustų medžio dulkių ir plastiko pagrindu gaminamos laminato lentos yra atsparios tik viršuje, kraštai atsparūs vandeniui tik labai ribotą laiką todėl jei laiku nenuvalysite susikaupusio vandens sujungime tarp lentų jis išsipūs ir sugadins grindų vaizdą. Ant laminato grindų geriau nestatyti didelių gėlių vazonų, jei naudojate biuro kėde, naudokite kieto plastiko kilimėlį nes galite subraižyti grindis. Laminatas pagal kietumą ir atsparumą drėgmei yra skirstomas į klases.

 

Grindų laminato atsparumo klasės

 

Individualiems namams ir butams geriausia naudoti 23, norintiems patvarumo 33 klasės, intensyvaus naudojimo komercinėse patalpose 43 atsparumo klasės grindų laminato lentas. Kuo aukštesnė klasė, tuo grindų laminatas yra atsparesnis mechaniniam dėvėjimui, smūgiams ir drėgmei. Kaina taip pat atitinkamai didesnė. Gamintojai tikina, tarnavimo laikas 10-20 metų priklausoma nuo naudojimo intensyvumo. Kai renkatės kokį lamintą pirkti, klauskite pardavėjo arba ieškote informacijos ant pakuotės ar jus dominantis produktas turi papildomą apsaugą nuo vandens, ji gali būti žymimam specialiais simboliais ar paryškinta ant dėžės. Rekomenduojamas laminato storis ne mažiau 7mm, priešingu atveju grindys gali linguoti, įtrūkti kraštai. Pagrindas po grindimis turi būti paruoštas stabilus, neturi girdėtis girgždesio ir nelinguoti vaikštant suaugusiam žmogui. Geriau naudoti plastikinius apvadus prie sienų nes medžio dulkių apvadai sumontavus susitraukia ir lieka tarpai sujungimuose.

 

Estetika ar praktiškumas

 

Jei pagal technines charakteristikas laminatą išsirinkti ir apsispręsti lengva, yra keli stiliaus dalykai kurie galioja kaip ir kitoms grindims. Jei išsirinksite tamsios rudos, juodos vienspalvį laminatą ant jo matysis visos nukritusios smulkios šiukšlės, trupiniai, šuns laukai, siūlai, saulės šviesoje matysis net ir dulkės. Jei esate pedantiškas žmogus tai gali jus išvaryti iš proto. Iš dalies problemą gali padėti išspręsti siurblys-robotas jei jį įjungsite kiekvieną dieną. Yra ir kita galimybė, rinktis margą medžio imitacijos rašto laminatą, ant jo nešvarumai ne taip pastebimi bet tai nereiškia kad siurbti ir plauti kambarius turėsite rečiau.