Kreditas dirbantiems užsienyje suteikiamas ne visur ir ne visais atvejais

kreditas dirbantiems uzsienyjeEmigracijoje nepasisekė? Prireikė pinigų? Kreditas dirbantiems užsienyje suteikiamas ir Lietuvoje, o geriausia tai – jums nereikia grįžti tučtuojau. Dabar gauti kreditą tiems, kurie dirba kitoje šalyje yra gana paprasta, jeigu atitinkamos unijų, kredito bendrovių ar sutelktinio finansavimo sistemų keliamus reikalavimus. Aišku, daugelis emigrantų visų sąlygų neatitinka, todėl ir paskolos gauti negali. Kaip bebūtų, daug ką lemia ir paskolos rūšis ir vieta, iš kurios bus bandoma pasiskolinti. Matote, šiuo metu bankai, kredito unijos, greitųjų vartojimo kreditų bendrovės ir sutelktinio finansavimo sistemos turi šiek tiek skirtingas sąlygas. Apie ją ir kalbame žemiau.

Bankai yra susitarę, kad neteiks paskolų asmenims, kurie dirba ir gyvena tose šalyse, kuriose pajamos gaunamos ne euro valiuta. Paprastai kalbant, dirbantiems tokiose šalyse kaip Anglija, Švedija, Norvegija – paskolos bankuose nesuteikiamos, nes šiose šalyse ne euras yra nacionalinė valiuta. Aišku, šio reikalavimo nekelia unijos bei kiti kreditoriai. Tad, turite žinoti, kad kreditas dirbantiems užsienyje gali būti neišduodamas dėl to, kad pajamas gauna ne eurais.

Svarbiausias reikalavimas, kuris nurodytas visose finansų įstaigose – amžius ribojimas. Visos paskolos visur išduodamos tik tiems asmenims, kurie yra pilnamečiai. Paprastai tariant, nesulaukę 18 metų neturėtų gaišti savo laiko. Šie asmenys jokių paskolų gauti negali. Lietuvoje veikiančioms finansų įstaigoms draudžiama skolinti pinigus nepilnamečiams asmenims. Aišku, į amžiaus ribojimą reikėtų įsigilinti individualiai.

Kiekviena bendrovė ar bankas gali nustatyti skirtingą amžiaus ribą. Pavyzdžiui, vienur kreditai išduodami asmenims nuo 18 metų. Kitose vietose – nuo 19, o dar kitose – nuo 20 metų asmenims. Kiekviena bendrovė pateikia taisykles, kurias reikia perskaityti dar prieš pateikiant paskolos paraišką.

Jeigu perskaitę vidines kreditoriaus taisykles matote, kad paskolos galbūt negausite, nes neatitinkate vienos taisyklės, tai tiesiog nevarkite – neteikite paraiškos ir tiek. Vis tiek jos gauti negalėsite. Supraskite, dauguma taisyklių yra sukurto remiantis mokumo vertinimo nuostatais. Jų pažeidimas kreditoriui užtraukia didžiulę baudą, o galbūt netgi grasina ir licencijos atėmimu. Tad, jeigu nežinote ar kreditas dirbantiems užsienyje suteikiamas jūsų pasirinktoje finansų įstaigoje, tai tiesiog paskaitykite viešai pateikiamas kreditoriaus taisykles.