Mūsų augintiniai

sunu-veisles.eu

sunu-veisles.euTaip jau, kad daugelio namuose ir butuose galima rasti ir vienokių ar kitokių augintinių. Vieni mėgsta kates, kiti šunis, tretiems įdomiau turėti kokią papūgą ar žiurkėną, o egzotikos mėgėjai nepasiriboja net iguanomis ar pingvinais. Na, dėl pastarųjų, tiesą sakant, nežinau. Bet kodėl apskritai savo namuose norisi turėti kokį nors gyvūną? Kodėl nepakanka savo šeimos draugijos? Įdomus, ir toli gražu labai nevienareikšmio atsakymo reikalaujantis klausimas.

Vaikų psichologai dažnai sako, jog gyvūnas namuose – puikus būdas vaikui mokytis atsakomybės. Juk šuniuką ar kačiuką, visai kitaip nei kokį žaislą, teks prižiūrėti kasdien – jį šerti, vedžioti, duoti gerti ar tiesiog su juo pažaisti. Vaikui tenka suprasti, jog jei jau nori turėti mielą padarėlį namuose, neišvengiamai teks juo pasirūpinti. Ir dažnai tai tikrai pasiteisina – vaikas išmoksta atsakomybės, būna jautresnis kitų skausmui ar nelaimei, sužino, kas yra rutina, kuri būtina, nors ne visada miela. Tokiu atveju geriausia auginti kone bet kurį žinduolį, atsižvelgiant į šiokius tokius ypatumus. Pavyzdžiui šunį teks bent porą kartų išvesti į lauką pasivaikščioti. Katei teks valyti kraiko dėžutę (labai gerai, jei neatleisite nuo šio darbo vaiko, kuris tos katės labai norėjo), štai žiurkėnui teks valyti visą narvą.

Panašu, kad tiek vaikai, tiek suaugusieji geriau atranda ryšį su mums evoliuciškai artimesniais augintiniais – būtent žinduoliais. Na, būna, kad puikiai susidraugaujama ir su papūga, ir su driežu, net su auksine žuvele. Tačiau šuns vaidmuo žmogaus ir augintinio ryšyje dar nieko neperspjovė. Šunys ne veltui laikomi geriausiais žmogaus draugais, ištikimybės pavyzdžiu. Būtent su šiuo gyvūnu ir žmogui yra didžiausias emocinis ryšys. Tad jei norėsite vaiką pratinti prie gyvūno, taip jį mokant ir kitų aukščiau išvardintų bendražmogiškų dalykų, turbūt šuo ir būtų geriausias pasirinkimas, nepriklausomai nuo jo veislės.

Grįžtant prie pirminio klausimo, antrosios jo dalies – o kodėl augintinių nori jau suaugę žmonės? Gal tai taip draugas vienišam žmogui? Pramoga ir džiaugsmo šaltinis nedidelei šeimai? Pilnavertis šeimos narys tvariai šeimynai su ne vienu vaiku? Galbūt tiesiog hobis? O vyresniems žmonėms – puiki proga nors tuos du kartus per dieną išlysti pasivaikščioti kartu su savo šunimi. Tai va tiek va norėjo pasakyti šį kartą sunu-veisles.eu, kitą kartą, o ypač kitoje vietoje turėtų būti ir gerokai daugiau.

Parašykite komentarą