Sunu maistas: kaip išrinkti?

sunu maistasKiekvienas šunų augintojas nori, kad augintinis augtų sveikas ir energingas, tad svarbu pasirūpinti, kad būtų parinktas tinkamas sunu maistas. Tenka pripažinti, kad ėdalo pasirinkimas šiandien yra tikrai labai platus, todėl kiekvienu atveju galima rinktis patį tinkamiausią šunų maistą.

Vis mažiau šunų šeimininkų ryžtasi augintinį šerti naminiu maistu: subalansuoti mitybą tikrai ne visada yra paprasta, dauguma naminių produktų nėra naudingi, ar jų vertė yra labai žema, taigi, gana dažnai tenka galvoti apie įvairius maisto papildus ir vitaminus.

Dažniausiai nusprendžiama rinktis sausą šunų maistą, kurį paprasta normuoti, ir netenka baimintis, kad maistas gali greitai sugesti. Galite parinkti ėdalą, kuris tinka šuniukams, suaugusiems šunims arba senjorams. Paprastai ant pakuotės yra rašoma, kokiam amžiui yra tinkamas sunu maistas, taip pat nurodoma, kokiam augintinio svoriui tinka ėdalas. Neretai galima rasti tokio šunų maisto, kuris yra subalansuotas tam tikrai šunų veislei, pavyzdžiui, Prancūzų buldogams, Jorkšyro terjerams, ir t.t. Tam tikrų veislių šunys gali būti linkę į alergijas baltymams ar kitoms sudėtinėms dalims, tad renkant ėdalą galima atsižvelgti ir į tai, kokiai veislei yra skirtas maistas.

Sunu maistas yra skirstomas į tris kategorijas: ekonominę, premium ir super premium klasę. Ekonominės klasės ėdalo paprastai yra galima rasti visose maisto prekių parduotuvėse, o premium ir super premium – tik specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse. Super premium ėdale yra visų reikalingų maistinių medžiagų, šiai kategorijai priskiriamas royal canin, hills, ir kitas ėdalas.

Palanku skaityti informaciją ant ėdalo pakuotės: paprastai yra nurodoma, kokia yra maisto sudėtis, ir palankiausia rinktis tokį pašarą, kuriame būtų kuo mažiau grūdų, ir kuo daugiau mėsos – toks maistas yra natūraliausias.

Jei pastebite, kad augintiniui tam tikras pašaras netinka, geriausia ieškoti kito, kol atrasite tinkamiausią. Tuomet geriausia maisto nebekeisti – tai gali sukelti virškinimo problemų. Jei nuspręsite keisti šuns maistą, tai darykite po truputį: maišykite naują pašarą su senu – šuniui bus lengviau įprasti prie naujovių, o jo organizmas spės prisitaikyti prie pokyčių.

Parašykite komentarą