Padirbėti ar emigruoti visam laikui

darbas užsienyje

darbas užsienyjeToks klausimas – gana dažnas pastaruoju metu mūsų aplinkoje. Jį užduoda jau mokiniai, ir jų mokytojai, ir netgi prie pensijos artėjantys asmenys, pasiskaičiavę, jog socialinis draudimas toli gražu neužtikrins orios jų senatvės. Tad darbas užsienyje daugeliui atrodo kaip išeitis bent kažkiek pasigerinti savo būtį. Tik ar išvažiuoti vos keliems mėnesiams ir pabandyti sutaupyti, ar emigruoti ilgam, kuriantis svečioje šalyje jau visu rimtumu.

Be abejo, tokią dilemą spręsti turėtų kiekvienas asmeniškai. Laimei, kol kas panašu kad taip ir vyksta. O bene dažniausias modelis labai paprastas – žmogus, sugalvojęs pabandyti laimę dirbant užsienyje, pradeda nuo įvairių sezoninių darbų, namus palikdamas vos keliems mėnesiams, taip po truputi susipažindamas su išsvajotuoju užsieniu. O kartais tokiu būtų pabandoma pagyventi net skirtingose valstybėse, ieškant sau labiausiai patinkančios.

Ir jei sezoninių darbų patirtis jus tenkina, žmonių mentalitetas netrukdo su jais sugyventi, kalbą pramokote ir esate pasiryžęs šioje srityje, tuomet galima pradėti galvoti ir apie emigraciją ilgesniam laikui. Vis tik gana dažnai būna, kad tik per kelis metus žmonės supranta, kad ne piniguose laimė, ir net nemažas jų kiekis neatsveria tėvynės ilgesio. Ir jei tuo metų savo gimtinėje jau esate išpardavęs nekilnojamąjį turtą, pamiršęs draugus, sugrįžti gali būti sunkiau nei iš pažiūros atrodo. Tad vis tik nemaža dalis panašią patirtį turinčių emigrantų siūlo save užsienyje išbandyti bent keletą metų, galbūt studijuojant ir lygiagrečiai dirbant, ir tik tada pasiryžti likti ten gyventi tikrai ilgam.

Deja, pirmaisiais mėnesiais aplankantis džiaugsmas dėl didžiulių atlyginimų dažnai būna apgaulingas. Pasigilinus, kiek gi kainuoja nuoma, būsto pirkimas, automobilio draudimas ir remontai, vaikų darželis ir panašūs dalykai, staiga suprantama, kad ta minimali paprasto darbininko alga pagal perkamąją galią yra lygiai tokia pati maža, kaip ir dirbančiojo Lietuvoje. Ir tuomet darbas užsienyje įgauna visai kitus atspalvius – dėl geresnio atlyginimo, geresnių sąlygų ir įdomesnio darbo ir čia tenka daug mokintis, stengtis, konkuruoti, įrodyti savo vertę ilgai dirbant pigiai ar net visai nemokamai. Trumpai tariant, tikri stebuklai būna tikrai retai – taip, kaip jiems ir priklauso.

Parašykite komentarą