Patarimai, kaip apsaugoti aprangą nuo kritulių

nano danga tekstilei

Norint kokybiškai laiką leisti gryname ore ir mėgautis gamtos teikiamais malonumais, svarbu ne geras oras, o tinkama apranga. Šiandien tam yra net keletas skirtingų sprendimų, nuo neperšlampančios aprangos iki pigesnių alternatyvų – apsiaustų, saugančių nuo lietaus ar sniego.

Rinkitės ne atsparią vandeniui, o neperšlampančią aprangą

Neperšlampanti striukė reiškia, kad ji 100 % nepraleidžia vandens. Su tokia striuke ar kelnėmis net ir ilgą laiką būnant lietuje, išliksite sausais drabužiais. Medžiaga yra neperpučiama vėjo, tačiau tuo pačiu ji yra laidi orui ir itin gerai kvėpuojanti. Todėl su šiais drabužiais jausitės komfortiškai ir patogiai bet kokiomis oro sąlygomis.

Atspari vandeniui medžiaga reiškia, kad ji tik kurį laiką išlaiko drėgmę, tačiau tokia apranga po ilgo laiko pabuvus lietuje galiausiai peršlampa. Šiuo atveju, kiek ilgai ji gali atlaikyti drėgmę, priklauso nuo jos sudėties. Paprastai tokie rūbai puikiai atlaiko lengvą bei trumpalaikį lietų ar sniegą.

Atkreipkite dėmesį į žymėjimus etiketėje

Vandens pralaidumas yra žymimas etiketėje atitinkamais skaičiais, kuriuos vertėtų mokėti perskaityti. Pavyzdžiui, reikėtų žinoti, kad žymėjimas Gore-Tex nurodo, jog audinys yra visiškai nepralaidus vandeniui, todėl su tokia apranga iškęsite pačias prasčiausias oro sąlygas.

Kitais atvejais pralaidumas žymimas skaitmenimis, atitinkančiais milimetrus, pavyzdžiui, 5000, 10 000 ar 20 000. Neekstremalioms sąlygoms ir pramogoms, kuriose numatomas trumpalaikis lietus, visiškai pakanka 5000 mm pralaidumo audinio. Tuo tarpu >20 000 mm atlaikys jau ir ilgalaikį lietų.

Nano danga tekstilei

Tiesa, kuo didesnis atsparumas, tuo apranga yra brangesnė, todėl kai kuriais atvejais galbūt visiškai pakaks turimą aprangą papildomai impregnuoti nano danga tekstilei. Kaip ir avalynei, ši danga suformuoja hidrofobines savybes, neleidžiančias vandeniui prasiskverbti į audinio vidų. Nano danga gali būti skirta įvairių tipų rūbams, įskaitant ir lauko ar motociklininko drabužius, slidinėjimo rūbus, lietpalčius ir pan.

Nano danga rūbams sukuria apsaugą ne tik nuo drėgmės, bet ir nuo dėmių bei kitų nešvarumų. Ji yra visiškai saugi, o ja padengti audiniai išlieka pralaidūs orui.