Patarimai mažo ir vidutinio ploto būsto interjerui

Ne kiekvienas galime pasigirti turintys labai didelio ploto erdvius namus, todėl labai dažnai tenka tenkintis tuo, ką turime – trumpiau tariant, vidutinio ar nedidelio ploto butu. Tačiau tai nėra didelė problema. Jei žinosite, kokius sprendimus būtų tinkamiausia pritaikyti savo būsto interjere, viskas taptų kur kas paprasčiau.

  • Miegamojo baldaiTaigi, visų pirma mažame ar vidutinio dydžio būste jokiu būdu nereikėtų rinktis didelių gabaritų baldų. Tai reiškia, kad tiek svetainės, tiek ir miegamojo baldai turėtų būti proporcingi jūsų gyvenamojo būsto plotui. Jei rinksitės labai didelius baldus, tuomet ne tik sukursite prastą bendrą atmosferą, tačiau taip pat apsunkinsite ir savo judėjimą.
  • Rinkitės tik tuos baldus, kurių jums iš tikrųjų reikia. Trumpiau tariant, prieš įsigydami vieną ar kitą baldą, turėtumėte pagalvoti apie jo pagrindinę paskirtį ir pritaikomumą. Jei baldai nebus praktiški, jie tiesiog užims laisvą vietą, kurią priešingu atveju galėtumėte išnaudoti kur kas efektyviau.
  • Peržiūrėkite ne vieną interjero žurnalą ar internetinį portalą. Tai padeda rasti nemažai originalių idėjų, kurias galite pritaikyti ir kurdami savo būsto interjerą. Be to, tai leidžia lengviau suprasti, kokie sprendimai veikia kuo puikiausiai, o kurių būtų geriau vengti.
  • Jei jūsų kambariai yra labai nedidelio ploto ir jūs norite, kad jie atrodytų erdvesni, ant sienų galite pakabinti veidrodžius. Šiuo atveju tai veiktų kaip vizualinės erdvės padidinimo priemonės. Be abejo, nesupraskite klaidingai – tikrai nereikėtų persistengti, ant kiekvienos namų sienos pakabinant po veidrodį, tačiau svetainės kambaryje pasirinkus vieną tinkamiausią sieną, keli ar vienas didelis veidrodis galėtų būti labai originalus ir tinkamas sprendimas.
  • Baldų jokiu būdu pernelyg nepristumkite prie sienų. Tarp sienos ir baldų turėtų būti bent penkių centimetrų tarpas. Paradoksalu, tačiau tai sukuria didesnės erdvės pojūtį.
  • Neperkraukite savo būsto skirtingomis interjero detalėmis. Galbūt mėgstate įvairius iš pirmo žvilgsnio smulkius niekučius, kurie gali pagyvinti jūsų namų interjerą? Tai nieko blogo, tačiau jei kaskart pirksite vis naujas interjero detales, kurias bandysite sutalpinti savo namų interjere, vargu ar pasieksite norimą rezultatą. Nereikėtų persistengti ir savo būste akivaizdžiai išdėlioti visus turimus daiktus.

Patarimais pasidalino: http://unibaldai.lt/