Pradžiamokslis žaliems: kas yra SEO?

Kas yra SEOJei kurį laiką iš draugų ar partnerių girdite, kad SEO yra labai puikus dalykas, kuris pravertė verslui ir jo matomumui virtualioje erdvėje, tačiau iki šiol nežinote, kas slypi po šiuo raidžių junginiu, o ir klausti nedrąsu, nes galite pasirodyti tarsi visiškas technologijų dinozauras, skubame į pagalbą. Šį kartą trumpai pristatysime, kas yra SEO ir kam jis reikalingas.

Išvertus pažodžiui SEO (angl. Search Engine Optimization) yra optimizavimas paieškos sistemoms. Paprasčiau tariant, SEO – tai procesas, kurio tikslas konkrečią svetainę iškelti į pirmuosius paieškos sistemos rezultatus. Kyla klausimas, kam to reikia? Viskas gana paprasta: statistiškai paskaičiuota, kad beveik 80 proc. interneto vartotojų peržvelgia tik pirmuosius du paieškos sistemos rezultatų puslapius, o patys uoliausi nepatingi nuklysti ir į trečiąjį. Tuo atveju, jei jūsų internetinė svetainė yra tolimesniuose paieškos sistemos puslapiuose, labai tikėtina, kad prarandate nemažą dalį potencialių klientų, nes jie tiesiog nežino apie jūsų egzistavimą. SEO šią problemą padeda išspręsti, tačiau reiktų žinoti, kad tai nėra programa ar kažkoks informacinio amžiaus stebuklas. Internetinės svetainės optimizavimo procesas – nuoseklus ir tikslingas darbas, kuris duoda ilgalaikius rezultatus.

Norint pagerinti savo pozicijas paieškos sistemos rezultatuose, būtina sutvarkyti pačios svetainės turinį: į jį „įvesti“ raktinius žodžius, kurie geriausiai apibūdina jūsų veiklą arba parduodamą prekę, pavyzdžiui, moteriški drabužiai internetu, svetainės turinys turėtų judėti, paprasčiau tariant, jį reiktų reguliariai atnaujinti ar papildyti nauja informacija. Sutvarkius internetinę svetainę, prasideda išorinio SEO darbai: specialiai kuriami straipsniai, kuriuose būna jums palankūs raktiniai žodžiai, kuriamos atgalinės nuorodos į jūsų internetinę svetainę ir pan. Taigi, kaip supratote SEO yra gana ilgas procesas, pirmieji rezultatai pasirodo po pirmojo mėnesio, o kartais prireikia ir dar daugiau laiko, tačiau ne veltui sakoma, kad mokslo šaknys karčios, tačiau vaisiai saldūs. Žinoma, norint šiuos vaisius nuraškyti ir mėgautis puikiu derliumi, SEO darbus reiktų patikėti tik patyrusiems profesionalams, kurie išanalizavę jūsų svetainę, konkurencinę aplinką, konkurencijos lygį ir kitus svarbius faktorius, sukurs ir įgyvendins SEO strategiją.

Štai ir atskleista paslaptis, kad yra SEO. Būkite matomi virtualioje erdvėje ir sėkmingai vystykite savo verslo plėtrą.