Prieš išsinuomojant butą

Iki šiol gyvenote su savo tėvais, tačiau pagaliau atėjo metas, kai turite galimybę pradėti gyventi savarankiškai? Jei taip, turėtumėte išsinuomoti būstą, tačiau tuomet, kai patirties šioje srityje neturite – būtina nepamiršti kelių svarbių patarimų.

Ko jums labiausiai reikia?

buto-nuoma-kaunePrieš pradėdami ieškoti buto nuomai, turėtumėte sudaryti svarbiausių dalykų sąrašą. Trumpiau tariant, apgalvokite tai, kas jums yra aktualu. Pavyzdžiui, kiek kambarių jums reikėtų? Ar bute turėtų būti visi baldai, ar jums pakaks tik pagrindinių (miegamojo lovos, spintos ir pan.)? Ar būtina, kad bute būtų visa buitinė technika? Reikia, kad šalia daugiabučio namo būtų erdvi automobilių stovėjimo aikštelė? Ir tai tik keli iš daugelio pavyzdžių, todėl atsakykite į kiekvieną jums svarbų klausimą, o tuomet pradėkite buto pasirinkimą.

Kiek galite sau leisti?

Šiuo atveju kalbame apie išlaidas buto nuomai. Įprastai specialistai rekomenduoja buto nuomai neskirti daugiau nei 30 proc. viso savo mėnesinio uždarbio. Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad nuomojantis būstą, papildomai reikės mokėti ir komunalinius mokesčius (apmokėti dujų, elektros, šildymo, vandens, šiukšlių išvežimo, telekomunikacijų, laiptinės valymo ir kitų paslaugų sąskaitas).

Kokiame mieste norėtumėte gyventi?

Nuspręskite, kuriame mieste norėtumėte nuomotis būstą. Kiekvienas miestas pasižymi skirtingomis būsto nuomos kainomis. Pavyzdžiui, buto nuoma Kaune nėra labai brangus malonumas, todėl jei norite persikraustyti būtent į šį miestą, būsto nuomai neteks skirti tiek, kiek tektų gyvenant Vilniuje.

Kuriam laikui nuomositės butą?

Prieš pasirašydami buto nuomos sutartį, turite apgalvoti, kuriam laikui jį nuomositės. Dažniausiai ilgalaikę buto nuomą siūlantys būsto savininkai pirmenybę teikia tiems potencialiems nuomininkams, kurie nori išsinuomoti kuo ilgesniam laikotarpiui (pvz., mažiausiai vieneriems metams). Be to, jei sutartį pasirašysite ilgesniam laikotarpiui, galite tikėtis ir didesnės nuolaidos.

Nepamirškite ir depozito

Galvodami apie būsto nuomos kainą, neturėtumėte pamiršti ir depozito. Geriausiu atveju jis bus prilyginamas vieno mėnesio būsto nuomos kainai. Tačiau kai kurie nuomotojai prašo ir dviejų ar trijų mėnesių būsto nuomos kainos. Todėl visą tai įtraukite į savo būsimas išlaidas. Tokiu atveju bus paprasčiau rasti norimą butą.