Savo namo aplinka rūpinkitės ne tik vasarą

teritorijos-valymasKaip prižiūrite savo namo teritoriją? Galbūt tai esate linkę daryti tik vasarą, kai reikia pasodinti naujus augalus? Tačiau teritorijos valymas ir bendra priežiūra turėtų būti reguliari – net ir tuomet, kai jūsų namo kiemą padengia nukritę rudeniniai medžių lapai. Taigi, jei norite, kad aplinka būtų tvarkinga ir graži, pats metas sužinoti keletą naudingų patarimų.

  • Dažniausiai kiekvieno iš mūsų namo kieme į akis pirmiausia krenta ne kas kita, o būtent žolė. Ją reikėtų ne tik reguliariai nupjauti, tačiau ir tinkamai pasodinti. Turbūt ne kartą esate matę žaliuojančią pievutę, kurioje yra žole neapsodintų plotelių. Toks vaizdas tikrai nepuošia bendro kraštovaizdžio, todėl turėtumėte pasirūpinti tolygiu žolės užsėjimu. Nors suprantama, kad tai pirmuoju bandymu ne visuomet pavyksta, vis dėlto verta pasistengti – juk tai bus svarbiausia jūsų namo aplinkos dalis, kuriai reikės skirti labai daug dėmesio. Tuo tarpu, kai pasodinsite žolytę, būtinai reguliariai ją laistykite – ypač tuomet, jei pasitaikys ilgai trunkanti sausra. Geriausiai tokiu atveju pasitarnauja automatinės vejos laistymo sistemos, kurios visą šį darbą atlieka už jus.
  • Taip pat nemažai dėmesio skirkite ir augalams. Nemanykite, kad visus juos galėsite prižiūrėti vienodai. Ką jau kalbėti apie tai, kad ir jų sodinimas turėtų būti atliekamas labai gerai apgalvojus. Ne visi augalai dera tarpusavyje. Pavyzdžiui, jei vienas šalia kito pasodinsite visiškai nesuderinamus augalus, vargu ar vienas iš jų augs tinkamai. Jei tam tikras augalas turės labai plačiai išsikerojusias šaknis, jis gali neigiamai paveikti kitų šalia jo augančių augalų augimo procesą, todėl tokiu atveju vieną iš jų teks pašalinti.
  • Būtinai savo aplinka rūpinkitės ir pavasario bei rudens metu. Pavasarį turėtumėte ruošti žemę vasaros sezonui, kuomet savo sode sodinsite tiek gėles, tiek ir daržoves bei vaisius. Tuo tarpu rudenį reikėtų sutvarkyti visą tai, kas liko po vasaros ir taip pat pasirūpinti, kad žemė būtų tinkamai sutvarkyta peržiemojimui. Visą tai, kas lieka ravint, galite mesti į kompostą – tai kitąmet bus labai gera trąša.