Šarvojimo salės Vilniuje paklausa

Mirtis – dabar dažnas mūsų kasdienių skaitalų palydovas. Nuolat stebime arba net ir nenorint mirčių nuo COVID-19 statistika pasiekia tiek mūsų ausis, tiek ir akis. Vieną dieną skaičiai būna didesni, kita – mažesni. Toks jau gyvenimas. Žmonės kiekvieną dieną, valandą, minutę ir net sekundę gimsta bei miršta visame pasaulyje. Lietuva – ne išimtis. Pagal Lietuvos statistikos duomenis – mūsų šalies gyventojų mirtingumo rodiklis padidėjo šiemet iki 1 558,1/100 000 gyv. (2019 m. buvo 1 370). Jeigu tai būtų tikslūs skaičiai, tai praėjusiais metais Lietuvoje mirė 43 tūkst. 547 žmonės,t.y. 5266 žmonėmis daugiau nei 2019 metais. Jei smalsu, kodėl miršta žmonės Lietuvoje, tai daugiau nei pusei jų mirties priežastimi yra įvardijamos kraujotakos sistemos ligos (52,7 proc. visų mirusiųjų). Likusią mirčių statistiką papildo piktybiniai navikai (21,1 proc.), išorinės mirties priežastys (8,4 proc.), COVID-19 liga (5,6 proc.) ir virškinimo sistemos ligos (5,5 proc.). Skaičiai tikrai liūdni. Mirus žmogus užplūsta visa galybė klausimų, reikalų ir galvos skausmų. Su viena jų tenka dažnai girdėti, kad susiduria sostinės gyventojai. Tai – šarvojimo salės Vilniuje paieška.

Ar žinojote, kad dėl higienos normų velionio kūną šarvojimui paruošti gali tik specialistai. Tai – atsakingas ir labai kruopštus darbas. Daugeliu atvejų kūno paruošimas šarvojimui užtrunka apie pusantros valandos. Šios procedūros metu mirusysis yra prausiamas, rengiamas ir dažomas. Viskas gali užtrukti šiek tiek ilgiau, jeigu dėl tam tikrų priežasčių mirusysis yra šarvojamas praėjus ilgesniam laikui po jo mirties. Tada gali prireikti ir kūno balzamavimo bei skysčių nusiurbimo procedūros. Visus išvardintus darbus atlieka laidojimo paslaugų įmonė. Dėl to patariame iš karto susirasti tokią įmonę, kuri pasirūpins visais Jums pageidaujamais dalykais: pradedant reikalingų dokumentų sutvarkymu ir baigiant laidojimo arba kremavimo procedūra.

Aplamai laidojimo laikas Lietuvoje bei visame pasaulyje trumpėja. Tai lemia nuolatos spartėjantis žmonių gyvenimo ritmas. Nors ir  šarvojimo salės užsakomos neilgiau nei dienai, bet jų paklausa retais atvejais stoja. Daugeliu atvejų atsisveikinimas su mirusiuoju prasideda ryte ir jau tos pačios dienos popietėje yra rengiamos laidotuvės. Dėl artimųjų patogumo ir mobilumo keliauti geriausia, kad šarvojimo salės Vilniuje nuoma būtų arčiau didžiosios daugumos susirinkusiųjų.