Virtuvės baldai ir jų projektavimas

virtuvės baldaiVirtuvė – viena svarbiausių namų patalpų, tad jos išplanavimas ir įrengimas ypač svarbus. Tačiau, kaip ir visur, taip ir įrengiant virtuves, pasitaiko įvairių klaidų.

Viena iš didesnių klaidų – kai, apstatant virtuvę, įrengiamas per mažas stalviršis, tai yra ant jo paliekama per mažai darbinės vietos. Dažniausiai visi žiūri, kad stalviršis būtų gražus ir derėtų prie viso virtuvės interjero, kad būtų galima tinkamai išdėlioti įvairius virtuvės prietaisus. Tačiau ne ką mažiau svarbu tinkamai apgalvoti, kad stalviršis būtų patogus darbui ir virtuvės ruošai. Todėl jį reikia gerai suplanuoti ir apgalvoti visus ruošos darbus, kuriems jis bus naudojamas. Būtina įvertinti virtuvės dydį, integruojamą techniką ir savo bei šeimos poreikius, pagalvoti ir apie tai, ar jie ateityje nepasikeis. Svarbu ir tai, ar virtuvėje šeimininkaus vienas žmogus ar keli.

Atidžiai rinkitės ir patį stalviršio paviršių. Jis turėtų būti kuo lygesnis, ypač tuo atveju, jeigu virtuvėje daug gaminama. Stalviršius su gilesne struktūra sunkiau išvalyti, o tokiuose paviršiuose kaupiasi daugiau nešvarumų. Žinoma, visais atvejais patogiausias akmens masės stalviršis, jį lengva prižiūrėti, o esant reikalui, atnaujinti, jam nekenkia drėgmė. Tačiau jis ir daugiau kainuoja.

Kaip žinia, geras virtuvės išdėstymas ypatingai svarbus maloniam darbui. Paprastai virtuvės baldai išdėstomi darbiniu trikampiu, kuris priklauso nuo to, kur įmontuoti viryklė, kriauklė ir šaldytuvas. Tarp jų turi būti patogus praėjimas, kurio netrukdytų netinkamai atidaromos durelės, netinkamoje vietoje įrengta virtuvės sala ar pan. Tik išsprendus šį etapą, galima imtis kitų baldų išdėstymo. Suprantama, kad visi virtuvės baldai taip pat turi būti įrengti patogiai, kad viską galėtumėte lengvai pasiekti.

Virtuvėje visada susikaupia daugybė reikalingų daiktų ir rakandų. Didesnė jų dalis sukraunama virtuvės spintelėse. Todėl svarbu visiems tiems daiktams ir daikteliams surasti tinkamas vietas, kad bet kada galėtumėte lengvai juos ištraukti ir panaudoti. Tai būtinai įvertinkite jau virtuvės projektavimo metu. Virtuvės baldai turi būti suprojektuoti patogiai ir tarnauti jums. Šiuo atveju pirmiausia reikia rinktis praktiškumą, o ne grožį. Kita vertus, kai visi daiktai ras savo vietas ir bus tinkamai laikomi, o pati virtuvė neužgriozdinta, ji jau savaime bus gražesnė.

 

 

Parašykite komentarą