Wi-Fi antenos: keli aspektai renkantis

Kaip manote, kuris terminas yra taisyklingas – wifi ar Wi-Fi? Internete ieškotumėte wifi antenos ar Wi-Fi antenos? Antras variantas atrodo kiek sudėtingesnis. Na, ne aukštoji matematika, bet internete pasikliaujama trumpesniu, mažiau laiko užimančiu variantu.

Wi-Fi ryšys labai išpopuliarėjęs. Vartotojai jį vertina kaip patogumo simbolį. Ne tik patogumo, bet ir laisvės. Įsivaizduokite, jei naudojantis internetu nebūtų galima nutolti nuo elektros lizdo… Tuomet komforto sąvoka skambėtų keistai. O štai dabar patogumas ir internetas – du puikiai suderinami dalykai.

Standartai

Jei jau atsivertėte šį straipsnį, vadinasi, domitės belaidžiu ryšiu. Pasiūla toli gražu nėra maža. Kai kurios Wi-Fi antenos netgi nebrangios. Tačiau svarbu atsižvelgti į keletą kriterijų, kad pirkinys nenuviltų. Pirmiausia pravartu pakalbėti apie ryšio standartus. Jie žymimi skaičiais ir raidėmis. Pavyzdys: 802.11n. Tai kombinacija, iš kurios suprantama, kokis yra maksimalus duomenų greitis. Ką tik paminėtas 802.11n – 300 Mbps. Skaičius neprastas, tačiau tai tik teorinė informacija. Dėl įvairių veiksnių reali duomenų perdavimo sparta yra gerokai mažesnė.

Decibelai

Ar antena bus naudinga? Vienas iš kriterijų, padedančių tai išsiaiškinti, yra stiprinimas (arba efektyvumas). Žymima dBi. Šis rodmuo padeda atsirinkti, kuris produktas iš esančių asortimente vertesnis dėmesio. Kita vertus, sprendimą lemia ne vien dBi.

Paskirtis

Wi-Fi antenos gerokai skiriasi. Vienos pigios, kitos brangesnės. Vienos kompaktiškos, kitos didesnės. Bet ir tai nėra pagrindinės ypatybės. Paskirtis – štai koks žodis turėtų būti svarbus kiekvienam pirkėjui. Juk ieškant lauko antenos nesinorėtų įsigyti tokios, kuri tinkama naudoti tik kambaryje.

Skaitykite aprašymą, klauskite pardavėjų

Išpopuliarėjus elektroninėms parduotuvėms laimėjo pirkėjai. Virtualioje erdvėje galima rasti reikiamų prekių priimtinomis kainomis. Jei norite įsigyti anteną, skaitykite prekių aprašus. Net ir pačios dailiausios formos antena nepateisins lūkesčių, jei jos stiprumas per mažas.

Pasidomėkite ne tik paties įrenginio parametrais, bet ir garantija, pristatymu. Visa tai susiję su sklandesniu pirkimu. Vertėtų paskaityti atsiliepimus apie pačią parduotuvę, kad įsitikintumėte, jog pasirinkote patikimą, o ne kokią blogos reputacijos.