Rekuperacinės sistemos projektavimo svarba vėdinimo sistemos kokybei

vėdinimo sistema
vėdinimo sistemos

Užduoti klausimą, kam reikalingas vėdinimo sistemos projektavimas ir ką jis duoda vėdinimo sistemos kokybei, tai beveik tas pats, kas užduoti klausimą, kam reikalingas namo projektas. Net ir pats geriausias vėdinimo sistemų specialistas negali parinkti įrangos ir ją sumontuoti tiesiog iš žinojimo. Nėra algoritmo ar taisyklių, kurios galiotų visiems bendrai.

Projektavimas, atsižvelgiant

Vėdinimo sistema paprastai yra individuali, net jeigu namų projektai yra visiškai identiški. Visų, pirma, rekuperacija turi patenkinti individualius poreikius, o tam įgyvendinti būtina juos žinoti. Taigi, kaip jau supratote, net jeigu ir gyvenate dvibučiame kotedže, jums nebūtinai tiks ta pati įranga, kuri buvo pritaikyta jūsų kaimynui.

Šiuo atveju, projektuojant vėdinimo sistemą, būtina įvertinti ir apskaičiuoti oro apykaitos poreikį. O tai priklauso ne tik nuo namo ploto, bet ir nuo patalpų paskirties bei žmonių skaičiaus, kurie tomis patalpomis naudosis. Kitaip tariant, reikia įvertinti, kiek gryno oro per valandą turėtų pasikeisti konkrečioje patalpoje.

Tam, kad būtų užtikrinamas apskaičiuotas poreikis, būtina tinkamai suplanuoti ir numatyti oro padavimo ir ištraukimo taškus, ortakių skaičių. Oro padavimo taškai privalomi kiekvienoje gyvenamojoje patalpoje, tokiose kaip miegamieji  ir svetainė, taip pat darbo kambarys. Tuo tarpu ištraukimas paprastai vyksta iš vonios kambario, virtuvės, katilinės patalpų, esant poreikiui iš drabužinės, jei tokia yra įrengta.

Projektuojant vėdinimo sistemą taip pat svarbu tinkamai parinkti patį rekuperatorių ir numatyti jo įrengimo vietą. Pats įrenginys turi būti ne mažesnio galingumo nei apskaičiuota. Geriau rinktis šiek tiek didesnio galingumo, tai bus užtikrinamas maksimalus  jo efektyvumas. Taip pat įvertinkite tokius antraeilius dalykus, kaip drėgmės grąžinimo funkcija, filtrų klasė ir kt., atsižvelgiant į šeimos narių poreikius.

Ne mažiau svarbu, kad įrenginio vieta. Rekomenduojama rekuperatorių įrengti atskiroje patalpoje, geriausia, kad būtų kuo toliau nuo miegamųjų. Kadangi įrenginys veikimo metu kelia šiokį tokį triukšmą, kuris gali erzinti jautresnius gyventojus. Žinoma, svarbu tinkamai jį izoliuoti ir sumontuoti, kadangi ne tik nuo paties įrenginio triukšmingumo lygio, bet ir įrengimo kokybės priklauso jo triukšmingumas.